Category Archives: Dernek

TCDD ve TCDD Taşımacılık A.Ş. ile Unvan Değişikliği Sınavı Açılması İçin Görüşüldü

DEMÜHDER yönetimi olarak 06 Eylül 2017 tarihinde TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü ile TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Dairesi Başkanları ziyaret edildi.

TCDD İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı Sayın Korkmaz KOÇER ile TCDD Taşımacılık A.Ş. İnsan Kaynakları Dairesi Başkan V. Sayın Dursun KIZILBUĞA makamlarında ziyaret edildi.Yapılan görüşmelerde her iki kurumda farklı unvanlarda çalışmakta olan ve Mühendislik Fakültesi mezunu olan personelin “Mühendislik Unvan Değişikliği Sınavı” açılması yönünde beklentilerinin bulunduğu belirtilerek bu kapsamda DEMÜHDER olarak taleplerimiz aktarıldı.

Gerçekleşen görüşmelerde unvan değişikliği sınavı açılmasına yönelik olarak her iki Başkanımızdan da olumlu cevaplar alındı.  Bununla birlikte, her iki kurumda da “Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği” değişiklik çalışmaların devam ettiği, yeni yönetmeliklerin yayınlanmasını müteakip unvan değişikliği sınavı açılması ile ilgili çalışmaların başlatılabileceği tarafımıza iletildi.

Başkanlarımız Sayın Korkmaz KOÇER ve Sayın Dursun KIZILBUĞA’ya ilgileri için teşekkür ediyoruz.

DEMÜHDER Yönetim Kurulu olarak unvan değişikliği sınavı açılması konusunda görüşmelerimiz ve çalışmalarımız devam edecektir.

 

DEMÜHDER Yönetim Kurulu

“Demiryolu Mühendisliği – Railway Engineering” Dergimizin 6. Sayısı Çıktı

Derneğimiz tarafından yayınlanan“Demiryolu Mühendisliği – Railway Engineering”adlı dergimizin 6. sayısı geçtiğimiz günlerde basılarak üyelerimize ve yazarlara ulaştırılmıştır. Yayına katkıda bulunan tüm meslektaşlarımıza teşekkür ederiz.

DEMÜHDER YÖNETİM KURULU

Demiryolu Mühendisleri Eğitim İhtiyaçları Anketi

Derneğimiz ile TCDD İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı işbirliğinde mühendis unvanlı çalışanların mesleki gelişimlerine yönelik bir çalışma başlatılmıştır.