Etkinlikler

TCDD İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı Korkmaz KOÇER ile Unvan Değişikliği Sınavı Açılması İçin Görüşüldü

TCDD İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı Korkmaz KOÇER ile Unvan Değişikliği Sınavı Açılması İçin Görüşüldü

TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği 25.12.2017 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmeliğin yürürlüğe girmesi ile birlikte Teşekkülde çalışan ve mühendislik unvan değişikliği sınavı açılmasını bekleyen personelin taleplerinin tekrar görüşülmesi amacıyla DEMÜHDER yönetimi olarak 25 Aralık 2017 tarihinde TCDD İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı Sayın Korkmaz KOÇER’i makamında ziyaret ettik.

Yapılan görüşmede Derneğimize ulaşan ve mühendislik unvan değişikliği sınavı açılmasını bekleyen TCDD personelinin listesi ile mezun olunan bölümlere ve illere göre dağılımları da sunuldu. Görüşmede ayrıca sınav bekleyen personelin beklentilerinin karşılanabilmesi için sınavının mümkün olduğunca erken açılması ve sınavın tüm branşları kapsayacak şekilde yeterli sayıda boş kontenjan ile açılması konularında taleplerimiz iletildi.

İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı Korkmaz KOÇER ise “yönetmeliğin henüz bugün yayınlandığını söyleyerek, önceki görüşmede de belirttiği gibi mühendislik unvan değişikliği sınavı açılacağını, gerek görevde yükselme ve gerekse unvan değişikliği sınavları için hazırlıklara başlanacağını ancak sınavın zamanı konusunda bir şey söylemenin henüz erken olduğunu” dile getirdi.

Görüşmede ayrıca sözleşmeli personel temel ücret gruplarının 5’ten 3’e düşmesi nedeniyle temel ücretlerle ilgili yapılan çalışmalardaki son durum sorularak “mühendis” unvanında da bu kapsamda iyileştirme yapılması hususundaki talebimiz Sn. KOÇER’e iletildi.  Başkanımız, yapılan ücret çalışmasının devam ettiğini belirtti.

İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı Korkmaz KOÇER, Daire Başkan Yardımcısı Metin ERIŞIK ile Şube Müdürü Ergünay MEŞE’ye yoğun mesaileri içinde bize zaman ayırdıkları ve unvan değişikliği sınavı açılması konusundaki olumlu tutumları için teşekkür ederiz.

DEMÜHDER Yönetim Kurulu olarak unvan değişikliği sınavı açılması konusunu takip etmeye devam edeceğiz.

DEMÜHDER Yönetim Kurulu

3 thoughts on “TCDD İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı Korkmaz KOÇER ile Unvan Değişikliği Sınavı Açılması İçin Görüşüldü

  • Ali Gültekin

    Ünvan sınavının açılması için yaptığınız ve yapacağınız tüm girişimler ve çabalarınız için gönülden tebrik ederim.

    Yanıtla
  • mahmut demirkolllllu

    TCDD Demiryolu Bakım Dairesi Başkanı Fahrettin YILDIRIM Makamında Ziyaret Edildi

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir