Duyurular

Demiryolu Mühendisleri Eğitim İhtiyaçları Anketi

Derneğimiz ile TCDD İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı işbirliğinde mühendis unvanlı çalışanların mesleki gelişimlerine yönelik bir çalışma başlatılmıştır.

Bu kapsamda, TCDD ve bağlı ortaklıkları bünyesinde çalışan mühendislerin mesleki temel eğitimleri ile mesleki gelişimlerine yönelik uzmanlık eğitimlerinin programlanması ve uygulamaya konulması amaçlanmaktadır. Etkin bir eğitim programının hazırlanabilmesi için görev analizlerinin yapılması ve bireysel ihtiyaçların da dikkate alınması gerekmektedir. Bu nedenle eğitim programlarının hazırlanması aşamasında sizin görüş ve önerileriniz oldukça önemlidir. Bu anket, iki bölüm halinde düzenlenmiş olup, soruların nasıl yanıtlanacağı bölüm başlarında açıklanmıştır.

Anketimiz tamamlanmış olup, ilginiz için teşekkür ederiz.

2 thoughts on “Demiryolu Mühendisleri Eğitim İhtiyaçları Anketi

  • erhan yazıcıoğlu

    eğitimler bir plan ve program dahilinde yapıldığından kişisel ve maddi açıdan yoğun çabalar sonucu yapılabilmektedir. Kuşkusuz katılımlarda bir emek ve fedarkarlıklar karşılığında olmaktadır. Eğitimin hem kutsallığı hem de amacına daha iyi hizmet etmesinin için cazibesli hale getirilmelidir. bu yüzden eğitimin yapıldığı mekanlar daha özenle seçilebilir. Mevsimine göre çeşitlilik arzeden ülkemizin güzide illeri ve mekanları tercih edilirse katılımcıların isteği üst düzeyde gerçekleşir diye düşünüyorum. Ayrıca eğitimlerin içeriğine sosyal aktiviteler ve sportif faaliyetler eklenirse katılımcılarda unutamayaccakları izler bırakacağını ve kurumumuzun daha fazla özümseneceğini de unutmamak gerekir. Aksi halde gelenler kurum hakkında nahoş duygularla yüklenmiş olarak işyerlerine dönmektedir.

    Yanıtla
  • Erbay AYDIN

    Kurumumuzda çalışan mühendislerin daha etkin ve verimli çalışabilmesi adına özellikle uygulama ile uğrayan birimlerde kullanılan teknik programların(autocad,natcat,probina, çelik konnstrüksiyon programları gibi) eğitimlerinin verilmesinin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Ayrıca artık dünyaya açılan demiryolu sektörününde kişisel ve kurumsal gelişmenin tam anlamıyla sağlanabilmesi için yabancı dil eğitimlerinin mutlaka verilmesi gerektiğini düşünmekteyim. Özellikle yüksek hızlı tren hatlarında çalışan mühendislerin vizyonlarının geliştirilmesi amacıyla mutlaka her branşta yabancı ülkelerde de eğitimlerin düzenlenmesi gerektiği kanaatindeyim.

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir