DernekDuyurularEtkinliklerFoto Galeri

Demiryolu Mühendisleri için Mesleki Network Projesinin 4. Toplantısı Gerçekleştirildi

Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklıklar proje türünde “Demiryolu Mühendisler Derneği” tarafından hazırlanan ve AB Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen “Demiryolu Mühendisleri için Mesleki Network”(Rail-Ing Network) Projesinin 4. toplantısı 13-14 Haziran 2023 tarihlerinde Almanya’nın Nürnberg şehrinde gerçekleştirildi.

Demühder, Certifer Almanya ve Hırvatistan Demiryolu Mühendisleri Derneğinin proje yönetim komitesi üyelerinin katıldığı toplantıda, Demuhder’i Çetin Tekin, Mustafa Kaya, Cihan Dayangaç, Çağdaş Görgülü ve Sabri temsil etti.

Toplantının ilk gününde projenin gelmiş olduğu son durum değerlendirildi. Proje kapsamında gerçekleştirilen raylı sistemler sektöründe çalışan mühendislerin ihtiyaç duydukları mesleki eğitim anketinin sonuçları tüm proje komitesi ile paylaşıldı. Proje kapsamında üretilen diğer Belgelendirme Süreçleri Rehberi ve Demiryolu Mühendisleri Derneği Uluslararasılaşma Strateji belgesi tanıtımı gerçekleştirildi.

Toplantının ikinci gününde Almanya Demiryolu Mühendisleri Derneği (VERBAND DEUTSCHER EISENBAHN-INGENIEURE E.V.) – VDEI Onur Üyesi Sn. Reinhard Menius ile bir toplantı gerçekleştirildi. Bu toplantıda Derneğimizin faaliyetleri hakkında temel bilgiler verildikten sonra VDEI’nin faaliyetleri ve VDEI Akademi’nin eğitim içerikleri hakkında bilgi alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir