DernekDuyurularEtkinliklerGenel

Demiryolu Mühendislerinin Eğitim İhtiyacı Analizi Anketi

Demiryolu Mühendisleri Derneği olarak Türk Demiryolu sektöründe çalışan mühendisler olarak uluslararası demiryolu gelişmelerini takip ederek bunları ulusal demiryoluna uyarlamak, ulusal demiryolu sektörünün bilimsellik merkezinde gelişmesini sağlamak ana hedefimizdir. Bu hedef doğrultusunda birçok ulusal ve uluslararası şirketle birlikte hareket etmekte ve bu birliktelikleri üyelerimiz ile paylaşmaktayız. Geçtiğimiz yıl UIC, HDZI ve Certifer ile karşılıklı iş birliği anlaşmaları imzaladık.

Aynı zamanda yapmış olduğumuz bir dizi çalışma ile Avrupa Birliği Erasmus programı altında yer bulunan projelerde de yer almaya devam ediyoruz.

Projelerimiz arasında yer alan, Rail-Ing Network ( Vocational Network for Railway Engineers) projesi Avrupa Birliği tarafından kabul edilmiş ve fon almaya hak kazandı. Bu proje tarafımızdan koordine edilmekte ve Certifer Almanya ile Hırvatistan Demiryolu Mühendisleri Derneği ile birlikte yürütülmektedir.

Bu projemiz kapsamında, Demiryolu Mühendislerinin mesleki anlamda yetkinliklerinin arttırılması ve ihtiyaç duydukları eğitim konularının belirlenmesi amacıyla bir anket yapılması yer almaktadır. Hazırlamış olduğumuz ve aşağıda linki yer alan bu anket ile raylı sistemler sektöründe çalışan mühendislerin demografisinin çıkarılması, kendilerine daha iyi bir gelecek sunmak için ihtiyaç duydukları eğitimler ile eğitim yöntemlerinin belirlenmesi hedeflenmektedir. Bu ankete katılım sağlamanız, çalışanlarınızın ankete katılımını teşvik etmeniz ve sektörde çalışan diğer meslektaşlarınız, müşterileriniz ve/veya üyeleriniz ile paylaşmanız kaliteli sonuçlar alabilmek adına önem arz etmektedir.

Anketin tamamlanması sonrasında tarafımızdan hazırlanacak olan “Demiryolu Mühendislerinin Eğitim İhtiyacı Analizi” raporu tüm sektör paydaşlarının erişimine açılacaktır.

Mobil uygulamamız üzerinden veya alttaki linkten anketimize katılım sağlayabilirsiniz.

Anket Linki : http://railingnetwork.com/survey/index.php/111971?lang=tr

Projenin Websitesi : http://railingnetwork.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir