DuyurularEtkinliklerYayınlar

“Demiryolu Mühendisliği” Dergimiz Artık TÜBİTAK ULAKBİM TR Dizininde…

“Demiryolu Mühendisliği” dergimiz artık TÜBİTAK ULAKBİM TR Dizininde taranmakta ve DOI Numarası (Digital Object Identifier – Dijital Nesne Tanımlayıcı) almaktadır.

DEMÜHDER; demiryolu sektöründe çalışan mühendisler arasında eşgüdüm sağlamak, mühendislerin mesleki gelişimine yardımcı olmak, uluslararası demiryolu gelişmelerini takip ederek ulusal demiryollarına uyarlamak, ulusal demiryolu sektörünün bilimsellik merkezinde gelişmesini sağlamayı amaçlamaktadır.

2014 yılında yayınlanmaya başlanan “Demiryolu Mühendisliği” dergimiz, 2018 yılından itibaren TÜBİTAK ULAKBİM DergiPark’ın elektronik ortamda barındırma ve editoryal süreç yönetimi hizmeti kullanılarak hakemli bilimsel dergi haline getirilmiştir.

Son olarak; 2019 yılında Türkiye’deki en saygın dizin olan TÜBİTAK ULAKBİM TR Dizinine ve TÜBİTAK ULAKBİM Dergipark DOI hizmetine başvurulmuştur. 2 yıl süren zorlu değerlendirme sürecinden sonra dergimiz TR Dizin tarafından kabul edilmiştir. TÜBİTAK ULAKBİM TR Dizini tarafından Demiryolu Mühendisliği Dergisinin 2019 yılından itibaren dizinlenmesine karar verilmiştir. Ayrıca dergimizde yayınlanan her makale uluslararası numaralandırma sistemi olan DOI numarası alacaktır.

2014 yılından bu yana dergimizde 128 adet makale yayınlanmıştır. Bu süreçte dergimiz editörüne, yayın/danışma kuruluna, hakemlerimize, katkı sağlayan tüm yazarlarımıza ve özellikle bize desteğini esirgemeyen tüm üyelerimize şükranlarımızı sunarız.

Demiryolu ve raylı sistem alanındaki çalışmaların yaygınlaştırılması ve görünür hale getirilmesini, ülkemizdeki demiryolu ve raylı sistemlerin gelişimine katkıda sağlamayı amaçlayan dergimize ve Derneğimize yapacağınız katkıların devam edeceğini ümit ediyor ve saygılarımızı sunuyoruz.

DEMÜHDER Yönetim Kurulu

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir