DuyurularYayınlar

“Demiryolu Mühendisliği – Railway Engineering” Dergimizin 7. Sayısı Çıktı

“Demiryolu Mühendisliği – Railway Engineering” Dergimizin 7. Sayısı Çıktı

Derneğimiz tarafından yayınlanan “Demiryolu Mühendisliği – Railway Engineering” adlı dergimizin 7. sayısı çıktı. Dergimiz üyelerimize ulaştırılmakta olup, dergimize yazı göndererek katkı sağlayan  tüm meslektaşlarımıza teşekkür ederiz.

Bu sayımızla birlikte size güzel bir haberimiz de var: Zaman zaman üyelerimizin ve okurlarımızın bize sorduğu Demiryolu Mühendisliği dergimizin hakemli dergi olup olmadığı sorusuna artık “evet” diyebiliyoruz.  TÜBİTAK-ULAKBİM tarafından yürütülen DergiPark hizmeti üzerinden dergimizde artık hakemli makaleler de yayınlanabilecektir. Dergimiz hakemli bir dergi olarak Yard. Doç. Dr. Ömür AKBAYIR’ın editörlüğünde yayın hayatına başlamıştır. Bu konuda detaylı bilgiye dergimizde ve http://dergipark.gov.tr/demiryolu internet adresinden ulaşabilirsiniz.

Burada demiryolu altyapı ve araç teknolojileri, yük ve yolcu taşımacılığı ile kent içi taşımacılık vb. konularında akademisyenlerin ve uygulayıcıların yeni gelişmeler ve uygulamaları paylaşabilecekleri bir platform oluşturmak amaçlanmıştır. Dergimizde hem basılı hem de TÜBİTAK tarafından sunulan hizmet sayesinde elektronik ortamda; hakemli/hakemsiz araştırma makalesi, derleme, çeviri, konferans bildirisi, editöre mektup, not, toplantı özeti, kitap incelemesi, haber, rapor, görüntü sunumu teknik not, tez özeti yayınlanabilecektir.

Söz konusu yayınlarınızı yukarıdaki adresimizden yükleyebilir veya demiryolumuhendisligi@gmail.com e-posta adresine gönderebilirsiniz.

Yayın hayatına başladığı ilk sayısından itibaren bilimsel nitelikte yayınları ile dikkatleri üzerine çeken Demiryolu Mühendisliği Dergisi’nin bundan sonraki hedefi ulusal dizinlere girebilmektir.

Saygılarımızla.

DEMÜHDER Yönetim Kurulu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir