DernekDuyurular

DEMÜHDER 3. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Demiryolu Mühendisleri Derneği 3. Olağan Genel Kurulu 22 Nisan 2017 tarihinde Ankara’da yapıldı.
Ankara Kule Restoran Behiç Erkin Salonunda gerçekleşen genel kurul toplantısına Ankara, İstanbul, Kocaeli ve Eskişehir’den üyeler ile misafirler katıldı.

Genel kurul toplantısında konuşma yapan Genel Başkan Şükrü Tayfun KAYA, Genel Sekreter Yunus UĞURLU, Mali Sekreter Mustafa KAYA ve Örgütlenme Sekreteri Mehmet UYGUR son dönemde gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgiler verdiler. 2014-2016 yıllarına ait faaliyet raporu, mali tablo ile gelecek döneme ilişkin tahmini bütçe sunumları yapıldı. Toplantıda faaliyet raporu, mali tablo, tahmini bütçe, yönetim kurulu ve denetim kurulu ibra edildi.

Genel kurulda bazı tüzük değişiklik önerileri görüşülerek kabul edildi. Yapılan tüzük değişiklikleri ile;
1- Mimarlık fakültesi mezunlarının da Derneğe üye olabilmelerinin önü açılmış oldu.
2- Mühendislik bölümleri veya Mimarlık fakültelerinin dışında derneğe üye olmak isteyenler için “Fahri Üyelik” imkanı getirildi.
3- 10 TL olan aylık dernek giriş ve üyelik aidatı 15 TL’ye çıkarıldı.

Genel Başkan KAYA, derneğin kuruluşundan bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. KAYA, konuşmasının sonunda kuruculuğunu yaptığı ve 2 dönemdir Genel Başkan olarak hizmet ettiği DEMÜHDER’de kan değişiminin faydalı olacağını belirterek yönetime aday olmayacağını açıkladı.
Genel kurulda önümüzdeki dönemde görev alacak olan yeni yönetim ve denetim kurulları seçildi. Buna göre yönetim kurulu asil üyeliklerine Mehmet UYGUR, Cevat AYDIN, Mustafa KAYA, Çetin TEKİN, Cumali KAYDU, Bilge Bilal YİĞİT, Tuğba ŞENAY, Cem CEYLAN ve Özlem ALTUNOYMAK seçilirken, denetim kurulu asil üyeliklerine ise Kamil GÜLTEPE, Ersin TAŞÇI ve Çağdaş GÖRGÜLÜ seçildi.

Toplantıda yeni yönetim kurulu adına konuşma yapan Mehmet UYGUR, DEMÜHDER’i daha ileriye taşıyabilmek için ellerinden geleni yapacakları ifade ederken, mevcut yönetim kurulu ve kurucu üyelere hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Toplantı, Kule Restoranda yenilen öğle yemeğinin ardından sona erdi.

DEMÜHDER ailesi olarak, başta Şükrü Tayfun KAYA olmak üzere bugüne kadar yönetimde görev alan tüm üyelere teşekkürü borç biliyor, yeni yönetime görevlerinde başarılar diliyoruz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir