Etkinlikler

Dünya demiryolu sektörünün nabzı Eurasia Rail’da atacak

Geçtiğimiz yıl 25 ülkeden 200 firma ve 11,949 ziyaretçiyi ağırlayanUluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı – Eurasia Rail 10-12 Nisan 2019 tarihlerinde dünya demiryolu sektörünün önde gelen isimlerini İzmir’de ağırlamaya hazırlanıyor.

“Avrasya bölgesinin tek ve dünyanın en büyük 3 demiryolu fuarından biri” olan Eurasia Rail’da fuar ile eş zamanlı gerçekleşecek konferanslarla, en son yenilik, gelişme ve teknolojiler ile sektöre yapılan yatırımları gündeme taşınacak.

Almanya, Fransa, Çek Cumhuriyeti, Çin, İtalya ve Rusya gibi ülkelerden önemli katılımcıların olacağı EurasiaRail’da Siemens, Alstom, Huawei,Yapıray, Ulaştırmave Altyapı Bakanlığı, TCDD ve bağlı kuruluşları, Bozankaya, Bombardier, Knorr Bremse, Metro İstanbul, Metro İzmir, Caf, Kardemir, Aselsan ve Yapı Merkezi gibi sektörün önde gelen firmaları fuara katılacaklar.

Türkiye’nin lider sektörlerinde lider fuarlar düzenleyen ITE Turkey’in grup şirketleri arasında yer alan EUF – E Uluslararası Fuarcılık tarafından düzenlenen 8. Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı – Eurasia Rail; 10–12 Nisan 2019 tarihleri arasında, İzmir Gaziemir’deki fuar İzmir’de gerçekleşecek.

Yaklaşık14bin m2’lik alanda düzenlenecek fuar; T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, T.C. Devlet Demiryolları,T.C. Devlet Demiryolları Taşımacılık A.Ş., Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), KOSGEB ve T.C Ticaret Bakanlığı tarafından da destekleniyor. Organizasyonun konferans partnerliğini Railway Gazette Medya Grubu’nun bünyesinde yer alan, demiryolu ve metro ağı teknolojileri konularında uzman olan medya ve etkinlik şirketi SmartRail World üstlenirken konferansın Bilim Danışmanlığını ise İstanbul Ticaret Üniversitesi öğretim üyesi Prof.Dr. Mustafa Ilıcalı yapıyor.

Yerli yabancı sektör profesyonellerinden büyük ilgi gören Eurasia Rail sektöre yeni iş ve işbirliği fırsatları yaratılmasına katkı sağlarken fuar ile eş zamanlı gerçekleşecek konferanslarla, en son yenilik, gelişme ve teknolojiler ile sektör yatırımları gündeme taşınacak.

Üç gün boyunca fuarla eş zamanlı olarak gerçekleşecek etkinlik programında konferanslar, teknik seminerler, yuvarlak masa buluşmaları ve atölye çalışmaları raylı sistemlerdeki teknolojik gelişmeleri, tedarik ve operasyonel konuları değerlendirecek. Uzman görüşlerin, örnek vaka çalışmalarının ve sektördeki son gelişmelerin yer alacağı etkinlikler raylı sistemler sektöründe uzman ve söz sahibi birçok profesyoneli bir araya getirecek.

Eurasia Rail 2019 konferans programında yol haritanızı oluşturmanız, rekabette öne çıkmanız, satışlarınızı artırmanız ve müşteri memnuniyetini üst düzeye çıkarmanız için ele alınacak konular arasında:
• Altyapı
• Sinyalizasyon ve Telekom
• Demiryolu taşıtları ve tren operasyonları
• Siber güvenlik
• Veri yönetimi
• Yolcu deneyimi
• Sektörel iş birlikleri kesişimindeki başlıklar mercek altına alınacak.
Konuşmacılar arasında ise, Ekonomi Danışmanı ve TİM Genel Sekreteri Prof.Dr. Kerem Alkin, Türkiye Vagon Sanayi A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. İlhan Kocaarslan, Bahçeşehir Üniversitesi Özel Güvenlik ve Koruma Programı Genel Koordinatörü, CGS Yönetim Kurulu Başkanı Osman Öztürk, Yalova Üniversitesi Ulaştırma Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr. Rafet Bozdoğan, TESİD Yönetim Kurulu Başkanı, Savronik Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve İstanbul Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr. Sıddık Yarman ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Tuncer Toprak bulunuyor.

Ayrıca Eurasia Rail Konferans programı sektördeki yeni ürünleri ve sistemleri detaylı şekilde inceleme fırsatı sunarken, ulusal ve uluslararası mega ulaşım projelerinin sunumlarıyla; tasarım, data kullanımı, iş birliği yönetimi, karşılaşılan zorluklar ve alınan dersler gündeme taşınacak.

Eurasia Rail Avrasya bölgesinin tek ve dünyanın en büyük üç demiryolu fuarından biri….

ITE Turkey Nakliye & Lojistik Grup Direktörü Semi Benbanaste:“Dünya üzerinde raylı sistemler hızlı, ekonomik, çevre dostu, güvenli ve çağdaş sistemler olmalarından dolayı her geçen gün daha da önem kazanıyor. Demiryollarında modernizasyon ve taşıma kapasitesi arttırmak üzere başta Avrupa ülkelerinin yatırımları sürerken ülkemizde de bu yönde çok ciddi hedefler ve yatırımlar buluyor. Bu çerçevede ülkemizdedemiryolu ağının 25 bin kilometreye çıkarılması gibi ciddi bir hedef konulmuş durumda.Bu hedefe ulaşmada yüksek hızlı tren yatırımları ayrı bir öneme sahip ve 2023 yılına kadar ülke nüfusunun yüzde 77’sinin yaşadığı 42 ilin yüksek hızlı demiryolu ağıyla birbirine bağlanması hedefleniyor. Bunun 3 bin 500 kilometresinin yüksek hızlı, 8 bin 500 kilometresinin ise hızlı tren hatlarından oluşması planlanıyor. Buna ek olarak 1.000 km konvansiyonel demiryolu olmak üzere 13.000 km yeni demiryolu yapılarak 2023 yılında toplam 25.000 km demiryolu uzunluğuna ulaşılması hedefleniyor. Diğer yandan 4.400 km’lik hat yenilemesi yapılarak tüm hatların yenilenmesinin tamamlanması, demiryolu taşımacılık payının; yolcuda yüzde 10’a veyükte yüzde 15’e çıkarılması da hedefler arasında yer alıyor. Biz de 2011 yılından bu yana dünyanın önde gelen sektör temsilcilerini bir araya getirdiğimiz Eurasia Rail fuarımız ile sektörün bu değerli hedeflerine ulaşmasına katkı sağlamayı amaçlıyoruz.”

Eurasia Rail’in Avrasya bölgesinin tek ve dünyanın en büyük üç demiryolu fuarından biri olduğunun altını çizen Benbanaste Nisan ayında düzenlenecek fuar hakkında bilgiler de verdi. Benbanaste: “Profesyonel ziyaretçilerin sektörün önde gelen üretici firmalarıyla buluşmasını sağlayan, yenilikleri yakından takip etmelerine fırsat sunan Eurasia Rail, her sene olduğu gibi yine demiryolu sektörü için oldukça verimli bir platform olmaya hazırlanıyor. Almanya, Fransa, Çek Cumhuriyeti, Çin, İtalya ve Rusya gibi ülkelerden önemli katılımcılar olacak. Hatta, Fransa Ticaret Müşavirliği çok önemli bir karar alarak 2019 senesinde Türkiye’de sadece EurasiaRail fuarına destek vereceğini açıkladı.Bu önemli gelişmelerin yanı sıra Siemens, Alstom, Yapıray, Ulaştırma Bakanlığı, TCDD ve bağlı kuruluşları, Bozankaya, Bombardier, Knorr Bremse, Metro İstanbul, Metro İzmir, Caf, Kardemir, Aselsan gibi sektörün önde gelen firmaları katılımlarını onayladılar.10-12 Nisan 2019’da İzmir’de sekizincisini düzenleyeceğimiz EurasiaRail kapsamında gerçekleştirilecek ikili iş görüşmelerinin demiryolu sektörüne ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlaması planlanırken kapsamlı etkinlik programımız ile de sektördeki en son yeniliklerden ve teknolojilerden bahsedilecek” dedi.

Durmazlar Makina San. Ve Tic. A.Ş. Raylı Sistemler Satış ve İş Geliştirme Uzmanı Ö. Efe Önder fuarla ilgili olarak;“2019 fuarına katılmamızda başta Türkiye’mizi temsil etme amacımız var.Türkiye’de gerçekleşen Raylı Sistemler fuarı olması tabiki motivasyonumuzu arttırıyor.Türkiye’de daha fazla tedarikçi olması gerektiği ve Türkiye’nin bu pazarda ilerleyebileceği bir gerçek. Daha fazla çalışarak uzun vadeli düşünmemiz gerekiyor. Dünya genelinde çok büyük bir pazar mevcut ve biz bu pazara dahiliz. Polonya’ ya Tramvay aracı üretimine başlıyoruz. Bunu Dünya genelinde ileriye taşımak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz”dedi.

Hedef pazarlardan alım heyetleri ağırlanacak…
Sektör temsilcilerine uluslararası alanda, yeni satın alma, iş geliştirme, yeni iş ve iş birliği fırsatları yaratılması amacıyla düzenlenecek “Eurasia Rail 2019 Alım Heyeti Programı” ITE Turkey tarafından ve T.C Ticaret Bakanlığı tarafından organize edilecek.Bu sene Türkiye’nin de aralarında bulunduğu Katar, Almanya, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Çin, Fransa, Hollanda, İspanya ve İtalya ülkelerinden yerli ve yabancı profesyonel alıcılar Eurasia Rail 2019 kapsamında ağırlanacak.

Fuarla ilgili detaylı bilgilere aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir