Etkinlikler

Gazi Üniversitesi-KUTEM ile Görüşüldü

TCDD İnsan Kaynakları Dairesi Başkan Yardımcısı Sn. Cüneyt TÜRKKUŞU’nun önderliğinde, Derneğimiz Genel Başkanı Mehmet UYGUR ve Kurucu Genel Başkanımız Sn. Şükrü Tayfun KAYA beraberinde 25.12.2018 tarihinde Gazi Üniversitesi Kent İçi Ulaşım Teknolojileri, Erişebilirlik, Uygulama ve Araştırma Merkezi (KUTEM) yetkilileri ile bir görüşme gerçekleşmiştir.

KUTEM Müdürü Dr. Öğrt. Üyesi Hayri ULVİ ve Müdür Yardımcısı Dr. Öğrt. Üyesi Kürşat YILDIZ ile beraberindeki akademisyenlerle gerçekleştirilen görüşmede; Gazi Üniversitesi-KUTEM bünyesinde Demiryolu Yüksek Lisans ve Doktora Programlarının açılmasının demiryolu sektörü ile ilgili akademik çalışmaların artması ve sektörün gelişmesine olumlu yönde katkı sağlayacağı hususlarında görüş birliğine varılmıştır.

Yapılan görüşme sonunda Başkan Yardımcısı Cüneyt TÜRKKUŞU, “TCDD Genel Müdürlüğü olarak söz konusu programların açılması için gerekli girişimlere devam edileceğini” belirtmiştir. DEMÜHDER olarak biz de demiryolu mühendislerinin akademik çalışmalarının önemini vurgulayarak, programların açılması için elimizden gelen desteği vermeye hazır olduğumuzu belirttik.

DEMÜHDER olarak, Demiryolu sektörünün kalbi durumunda olan Ankara’da demiryolu alt branşlarında yüksek lisans ve doktora programlarının açılmasını önemsiyor ve bu alandaki girişimleri için TCDD Genel Müdürlüğü’ne şükranlarımızı sunuyoruz.

DEMÜHDER Yönetim Kurulu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir