DernekDuyurularEtkinlikler

Rail-Ing Network Projesinin Kapanış Toplantısı ve Final Konferansı Gerçekleştirildi

Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklıklar proje türünde “Demiryolu Mühendisler Derneği” tarafından hazırlanan ve AB Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen “Demiryolu Mühendisleri için Mesleki Network”(Rail-Ing Network) Projesinin kapanış toplantısı tüm ortakların katılımı ile 1-2 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirildi.

Projenin tüm çıktıları üzerinde ortak tartışma gerçekleştirilirken, projenin tamamlanması sonrasında devam ettirilmesi gereken yaygınlaştırma faaliyetleri de masaya yatırıldı.

Ortakların, proje çıktılarının kullanımı, yaygınlaştırılması ve gelecek projelerde ortak çalışma niyetlerini de içeren “Sürdürülebilirlik Beyanı” imzalandı.

Projenin kapanış toplantısının ardından, 3 Ağustos 2023 tarihinde projenin yaygınlaştırma faaliyeti olarak Final Konferansı gerçekleştirildi. Konferans’da proje kapsamında yapılan “Demiryolu Mühendisliği Disiplinleri için Eğitim İhtiyaç Anketi Sonuç Raporu” konu başlıkları tanıtılırken, anket sonucunda ortaya çıkan eğitim ihtiyaçları katılımcılara sunuldu. Bunun yanında mesleğin tanınırlığın arttırılması kapsamında “Demiryolu Mühendisliği Sertifikasyonu” raporu katılımcılara detaylı bir şekilde anlatıldı.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir