Duyurular

TCDD Mühendislik Sınavı

Demiryolu Mühendisleri Derneği olarak TCDD Genel Müdür Yardımcısı Emin TEKBAŞ’ı ziyaret ettik.

Yeni görevinin Kuruma ve kendisine hayırlı olmasını diledikten sonra, Derneğimizin teknik yayın çıkararak sektörde çalışan mühendislerin bilgi ve birikimlerinin aktarılması konusunda gayretleri hakkında bilgi verdik. Sn. TEKBAŞ bu husustaki çalışmalarımızı olumlu karşıladığını, bir mühendis olarak demiryolundaki mühendislerin bir araya gelerek iletişim halinde olmamalarının bir eksiklik olduğunu, Derneğimizin bu eksikliği gidermesi hususunda olumlu katkısı olacağını ifade etti.

Daha sonra, TCDD’de unvan bekleyen mühendislik bölümlerinden mezun/öğrenci personel hakkında istişare gerçekleştirdik. Nisan ayında yaptığımız çalışmayı güncelleyerek  64 adet personelin kişisel bilgilerini Sn.TEKBAŞ’a ilettik. Dernek olarak, meslektaşlarımızın mezuniyet sonrası unvanlarının en kısa zamanda almalarını önemsediğimizi, bu konuda daha önce de girişimde bulunduğumuzu ifade ettik. Olumlu geçen bu görüşmenin, unvan bekleyen mühendislerin beklentilerinin karşılanması konusunda olumlu katkı sağlayacağını düşünmekteyiz.

TCDD üst yönetimi ile bir araya geleceğimiz her ortamda mühendis görev tanımlarının eksikliğini ve unvan bekleyen personelin sıkıntılarını anlatmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir