DernekEtkinliklerFoto Galeri

Demiryolu Mühendisleri Derneği 2. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Derneğimiz 2. Olağan Genel Kurulu 13 Nisan 2014 Pazar saat 11.00’ da TCDD Genel Müdürlüğü Konferans Salonunda yapılmıştır. 

Derneğimiz 2. Olağan Genel Kurul Toplantısına 172 üyemizin 49’unun iştirak ettiği etmiş ve gündem gereğince divan teşkili yapılmıştır. Divan başkanlığına Cumali KAYDU, kâtipliklere Sabri EKREM ve Hüseyin YILMAZ seçilmiştir.

Genel Kurulu Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal marşı okunması ile devam etti. Genel Kurul’a toplantı gündemi okundu.
Gündem gereğince faaliyet raporu okundu. Sonra kesin hesap Bilançosu Genel Kurula okundu. Raporlar Genel Kurul tarafından oy birliği ile kabul edildi. Ve genel kurul toplantısında Yönetim Kurulu oy birliği ile ibra edildi. Daha sonra Denetleme Kurulu raporu okundu.
Gündem gereğince yapılan tüzük değişiklikleri aşağıdadır :
a. Demiryolu Mühendisleri Derneği Tüzüğü 9.Maddesinin ““Yönetim Kurulunun oluşumu, görev ve yetkileri” başlığındaki “Yönetim Kurulu yedi asil ve yedi yedek üye olarak genel kurulca seçilir” ibaresinin “Yönetim Kurulu dokuz asil ve dokuz yedek üye olarak genel kurulca seçilir” olarak değiştirilmesi” olarak değiştirilmesi teklifi oy birliği ile kabul edildi.
b. Demiryolu Mühendisleri Derneği Tüzüğü 9.Maddenin Yönetim Kurulunun Oluşumu, Görev ve Yetkileri başlığı altındaki “Raylı Sistemler Mühendisliği bölümlerinde okuyan öğrencilerin derneğimize üye aidatı alınmaksızın üye yapılması konusunda; gerekli tüzük değişikliği yapılması yetkisinin “Yönetim Kurulu”na verilmesi “ teklifi oy birliği ile kabul edildi.
c. “1.Bölge Müdürlüğü sınırları içerisinde üye sayısının fazla olması nedeniyle; İstanbul’da dernek şubesi açılması için gerekli tüzük değişikliği yapılması yetkisinin “Yönetim Kurulu”na verilmesi” teklifi oy birliğiyle kabul edildi.
d. “Dernek Tüzüğünüğünün, son çıkan “Dernekler Kanunu” ve ilgili yönetmeliklere uygun şekilde düzenleme yapılması için, değişiklik yetkisinin “Yönetim Kurulu”na verilmesi” teklifi oy birliği ile kabul edildi.
Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu üyeleri seçimi için oylama yapıldı. Yapılan Oylama sonucunda Yönetim Kurulu asil üyelikleri oybirliği ile kabul edilmiştir.

YÖNETİM KURULU ASIL ÜYELİKLERİNE;
Şükrü Tayfun KAYA
Yunus UĞURLU
Mustafa KAYA
Türker AHİ
Ayben KAYGISIZ
İbrahim AYYILDIZ
Mehmet UYGUR
İ. Müjdat BAŞARAN
Sabri EKREM
YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELİKLERİNE;
Furkan OKUMUŞ
Cumali KAYDU
Hakan ARSLAN
Özenç AKDAĞ
Hüseyin YILMAZ
Çağdaş GÖRGÜLÜ
Z.Zülfer TELLİ
İltan ERDOĞAN
Fatih ÖZKAN
DENETİM KURULU ASIL ÜYELİKLERİNE;
Ersin TAŞÇI
A.Müge ŞAHİN
M.Emin METİN
DENETİM KURULU YEDEK ÜYELİKLERİNE;
Erhan GÖR
Deniz KONRAT
Saadettin CANBEK

 

İlgili Dokümanlar :

1. Faaliyet Sunusu

2. Plan Bütçe Sunusu

3. Güncel Tüzük

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir