EtkinliklerFoto Galeri

T.C. Karabük Üniversitesi Ziyareti

Demiryolu Mühendisleri Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri olarak 12.02.2014 tarihinde T.C. Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ı ziyaret ettik.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette, Demiryolu Mühendisleri Derneği hakkında Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal’a kısa bir bilgi vererek, hedeflerimizi ifade ettik. T.C. Karabük Üniversitesi ile gerçekleştirmek istediğimiz işbirliği konusunda fikir alışverişinde bulunduk.

Demiryolu Mühendisleri Derneği ile bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal; “Karabük Üniversitesi olarak bizler ülkemizin önceliklerini belirlemeye çalışıyoruz ve bu öncelikler doğrultusunda da eğitim ve gelişme programımızı ortaya koyuyoruz. Geçen 6 yıllık süre içerisinde koyduğumuz vizyonun almış olduğumuz neticelerle çok doğru olduğunu gördük. 2013-2014 eğitim öğretim yılında Karabük Üniversitesi’ni 322 bin 922 öğrenci tercih ederek  kısa zamanda Türkiye’nin 7. tercih edilen üniversitesi konumuna geldik. Özelikle Raylı Sistemler Mühendisliği alanında Türkiye’nin ilk mühendislik bölümünü açmış olmamız, bu bölümün aynı zamanda İngilizce eğitim de veriyor olması KARDEMİR A.Ş’in, Türkiye’nin, Orta Doğu’nun ve Kuzey Afrika’nın tek ray üreticisi olması, üniversitemizi ile KARDEMİR arasında sıkı bir diyaloğun olması, KARDEMİR A.Ş’de üretilen rayların Karabük Üniversitesi’nde test ediliyor olması, Karabük Üniversitesi’nin farkındalığını artırdı. Tekrardan sizlere ziyaretinizden dolayı teşekkür ederim.” dedi.

Makamda gerçekleştirilen sohbetin ardından Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal, heyetimize üniversite kampüs alanını gezdirerek yapılan çalışmalar hakkında yerinde bilgiler verdi.

Ziyaretimiz sırasında yapılan sohbette, lisans tamamlama ile ilgili olarak YÖK’ün meri mevzuatı çerçevesinde çözümün mevcut olduğu ifade edildi. Yüksek Lisans ve Doktora programı konusunda ise üyelerimizin Türkiye’nin çeşitli noktalarında görev yaptığı göz önüne alınarak, uzaktan eğitim ile çözüm üretilmesi talebimiz oldukça olumlu karşılandı.

Daha sonra Raylı Sistemler Mühendisliği öğrencilerinden oluşan Raylı Sistemler Kulübü ile bir araya gelerek hedefleri ve gelecek hakkındaki beklentileri konusunda sohbet etmek imkanı da bulduk. Sektöre daha bilinçli ve hazır meslektaşlarımızın katılacak olmasından dolayı mutlu olduğumuzu belirttik.

Bizi çok sıcak karşılayan ve zaman ayıran T.C. Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal ve ekibine, ayrıca geleceğe umutla bakmamızı sağlayan ve bize enerji katan Raylı Sistemler Kulübüne teşekkür ederiz.

Derneğimiz olarak; Karabük Üniversitesi’ne yazmış olduğumuz yazı aşağıdadır.

karabuk-talep

Yapılan tanışma ziyareti hakkındaki haberlere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Karabük Ünv.

Haberler.com

Demiryolu.net

Rayhaber.com

Bölgenin Sesi

Sondakika

Tanışma gezisi fotoğrafları (facebook)

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir